Obecnie przegladasz:   Menu O projektach
O projektach PDF Drukuj Email

Szkoła realizuje wiele różnorodnych projektów rozwijających zainteresowania uczniów, umiejętność planowania działań zmierzających do osiągnięcia sukcesu, korzystanie z różnych źródeł informacji, kreowania postaw twórczych i aktywnych, sprzyjających kształtowaniu umiejętności dokonywania trafnych wyborów edukacyjnych i życiowych.

Posiadamy wieloletnią tradycję pracy  metodą projektu. Współpracujemy z takimi instytucjami jak: Centrum Edukacji Obywatelskiej CEO, Muzeum Powstania Warszawskiego MPW, IPN, Bank Polski, Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”.

Równocześnie też realizujemy własne przedsięwzięcia – SZAFA – Szkolna Akademia Filmów Amatorskich. Ogólnopolski konkurs filmowy dla dzieci i młodzieży.

Efekty  swojej pracy uczniowie prezentują na forum klasy, szkoły, IPN, MPW, jak i też na OPPM – czyli Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Dodatkowo uczestnicy projektu biorą udział w szkoleniach  organizowanych przez CEO, MPW.

W prasie lokalnej, Informatorze Ożarowskim, uczniowie informują o swoich postępach i  osiągnięciach w pracy nad poszczególnymi projektami.

W swoich działaniach możemy zawsze liczyć na fachową pomoc rodziców, samorządu gminnego i mieszkańców naszej gminy.